Co oznaczają problemy z oddychaniem po przyjęciu Sudafedu?

Dzień dobry mam pytanie. Mianowicie po zażyciu sudafedy w tabletkach czyli pseudoefydryny zrobiłem bardzo intensywny trening. Od tamtego czasu mam małe problemy z oddychaniem a mianowicie ciężko mi wziąć pełen oddech. Co może być przyczyną? Zrobiłem EKG i echo serca i serducho jest ok. Co mogę więcej zrobić? Czy to minie?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest raczej mało prawdopodobne żeby pana dolegliwości wynikały z przyjęcia ww. leku (nawet jeśli - jego działanie nie powinno utrzymywać się dłużej niż dobę). Jeśli badał pana lekarz to wydaje mi się, że nie ma większego powodu do niepokoju. W razie nasilonych dolegliwości najlepiej udać się do lekarza w celu zbadania i w razie konieczności rozszerzenia diagnostyki (np. RTG klatki piersiowej).