Co oznaczają te uciski w obrębie brzucha?

Witam. Od tygodnia miewam kłujące bóle, uciski po lewej stronie brzucha, niedaleko pępka, poniżej żeber. Bóle pojawiają się samoistnie, niezależnie od wykonywanej pozycji, niezależnie od jedzenia, nagle, przeważnie w dzień. Chwile pokłuje, chwile spokój i tak się powtarzają... Zrobiłam badania KRWI- norma, CRP - 1,8. ALT -20. Amylaza wyszła mi obniżona 22 przy normie od 25. Czy to dużo?? Trzustka może być chora przy takich boleściach?
KOBIETA, 38 LAT 5 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy wymagają rozszerzenie diagnostyki o USG jamy brzusznej oraz profil trzustkowy, próby wątrobowe.

Z wynikami zachęcam do konsultacji stacjonarnej do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego albo do gastrologa aby ocenić objawy kliniczne z wykonanymi badaniami i badaniem jamy brzusznej palpacyjne.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Dietetyk

Naturopata