Co robić z tym guzem na skutek urazu?

Witam, 2 tygodnie temu miałam mały wypadek. Poprzez zerwanie się hamaku upadłam na ziemię. Niestety na brzuchu miałam książkę oraz telefon i nieszczęśliwie się "nadziałam" na telefon w miejscu dolnego podbrzusza, na łonie. Oczywiście był gigantyczny siniak ale i też guz. Siniak znikł, ale pozostał wyczuwalny spory guz jeszcze w tym miejscu. Zmniejsza się ale nie wiele, po całym dniu jest bardziej twardy, natomiast po całej nocy o poranku jest mniejszy tak jakby. Czy on się sam wchłonie ? Pozdrawiam
KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią dolegliwości mogą być poważne i wymagać fachowej oceny przez lekarza. Jeśli po dwóch tygodniach od wypadku guz jest nadal wyczuwalny, to znak, że może to być coś więcej niż tylko siniak.

Guz może się pojawić m.in. na skutek krwi zgromadzonej w tkankach po urazie, uszkodzonej tkanki, czy złamania lub pęknięcia kości.

Zmiana z biegiem czasu powinna się wchłonąć, jednak dla pewności powinna się Pani udać do lekarza i wykonać USG, szczególnie jeżeli miejsce po urazie nadal boli.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-po-urazie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.