Co znaczą moje problemy ze wzdęciami?

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy ze wzdęciami, gazami, bólem brzucha na dole z lewej strony przez większość dnia. Gazy są problematyczne ponieważ nie jestem w stanie ich w sobie utrzymać co powoduje nieprzyjemne sytuacje. Espumisan w żadnym stopniu mi nie pomaga. Wypróżniam się też kilka razy dziennie ok. 5/6 i po wypróżnieniu dalej mam gazy i wrażenie że muszę znowu się wypróżnić.

Proszę ograniczyć się do spożywania zielonych warzyw i stopniowo rozszerzać jadłospis o kolejne grupy produktów (nabiał[najczęściej źle tolerowany], zboża, ryby itd) - jest wysoce prawdopodobne, że w ten sposób uda się rozpoznać czynnik sprawczy. Warto także skontaktować się z gastroenterologiem i przeprowadzić diagnostykę np. w kierunku celiakii.