Co znaczy podejrzenie nowotworu z komórek Hurthle’a?

Wyniki biopsji : Liczne płaty, grupy, układy syncytialne i rozproszone tyreocyty o obfitej kwasochłonnej cytoplazmie i polimorficznych jądrach z jąderkami, makrofagi, w tle koloid. Podejrzenie nowotworu z komórek Hurthle’a – Kategoria IV wg Bethesda. Przed wizyta u lekarza i zastanawiam się co to może oznaczać. Meżczyzna lat 47

Lek. Wojciech Zygmunt

Kategoria IV wg. Bethesdy oznacza, że zmiana może odpowiadać zmianie złośliwej lub niezłośliwej - obraz jest niejednoznaczny. Najczęściej w takim przypadku konieczne jest leczenie operacyjne - wycięcie guza - ocena histopatologiczna i w razie konieczności dalsza resekcja tarczycy lub od razu całkowita resekcja. Musi pan skonsultować się z endokrynologiem i dostać skierowanie do chirurga. Pozdrawiam i życzę zdrowia.