Co zrobić, aby być bardziej twarda i nie pokazywać słabości?

Witam. Chciałabym się poradzić. Ostatnio wszystko mnie denerwuje i od razu chce mi się płakać, nie mam na nic ochoty, szczególnie jeśli mnie zdenerwuje mój facet. Chociaż nie chciałabym płakać, to nie mogę tego powstrzymać. Co robić aby być bardziej twarda i nie pokazywać słabości?

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

Opis pani stanu wskazuje na to, że jest pani osobą wrażliwą i przeżywającą dużo trudnych emocji (płacz jest ich zewnętrznym objawem). Na pewno ma to przyczynę, więc warto sprawdzić, co jest źródłem takiego stanu (zwłaszcza, że ma jakiś początek w czasie - może coś się wydarzyło, coś się zmieniło w życiu?) na przykład podczas rozmowy z terapeutą/psychologiem? Z pewnością nie jest zdrowym sposobem radzenia sobie z emocjami tłumienie ich w sobie.