Cukrzyca ciążowa w 30. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 30 tc i mam cukrzyce ciazowa. Przeszlam na diete , cukier skacze mi jednak czasem maksymalnie do 155mg/dl godzine po zjedzeniu. Czy pijac rano herbate z cynamonem (pol lyzeczki) by obnizyc poziom cukru nie zaszkodze dziecku ?

Witam Panią,

Z uwagi na obserwowane hiperglikemie do 155 mg/dl, pomimo stosowanej diety, powinna Pani skontaktować się z diabetologiem, ponieważ, przy takich wartościach glikemii zaleca ię zastosowanie małych dawek insuliny., Wg zaleceń PTD 2015, glikemia u kobiet ciężarnych z cukrzycą 1h po posiłku nie powinna przekraczać 120 mg%, zaś na czczo 70-90 mg%. W ciąży nie powinna Pani regularnie spożywać cynamonu. Proszę udać się do diabetologa.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz