Ćwiczenia brzucha - jaki program zastosować?

Witam:) Proszę Was o radę dotyczącą brzuszka. Każdemu z nas gdzie indziej odkłada się tłuszczyk. Jednym na brzuszku, innym na boczkach, jeszcze innym w pośladkach czy udach. Bardzo zależy mi na tym, abym pozbyła się tłuszczyku z brzuszka, a zastąpiła go delikatnym mięśniem. W prawdzie mam go niewiele, ale jednak bardzo mi on przeszkadza..:( Proszę Was o wykaz ćwiczeń oraz rozkład, kiedy mam je wykonywać, w jakich odstępach (np. co 2 dni, tyle i tyle razy). Mój ideał, a zarazem inspiracja:) - http://up-pics.com/pics/954643.jpg Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki i porady!! Pozdrawiam serdecznie
ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Jeśli dopiero zaczynasz trenować mięśnie brzucha proponuję przez kilka/kilkanaście dni porobić półbrzuszki (mniej obciążają kręgosłup, niż pełne brzuszki) proste oraz skośne, w ilości zależnej od początkowej kondycji, stopniowo zwiększając do 300/raz. Gdy będziesz je wykonywać bez wysiłku możesz spróbować jakiegoś bardziej skomplikowanego programu, przykładowo 8 minute abs, pilates, czy Tamilee Webb. Ten pierwszy bezproblemowo można wykonywać codziennie, ten ostatni wystarczy 3-4 razy w tygodniu po 15 minut. Na koniec największe wyzwanie, czyli A6W, która jest naprawdę skuteczna, ale warto wcześniej poprawić wydolność mięśni innymi ćwiczeniami, żeby się zbyt szybko nie zniechęcić.
Powodzenia!
Pozdrawiam