Amotaks Dis, czy można ten antybiotyk przekroić na pół?

Witam serdecznie! Chciałbym się dowiedzieć czy antybiotyk Amotaks Dis można przekroić na pół? Został mi przepisany ostatnio przez lekarza w związku z infekcja dróg oddechowych, jaka mi się przytrafiła w ostatnim czasie. Pytam ponieważ Amotaks Dis ma bardzo duży rozmiar i w całości zupełnie nie mogę go połknąć, a czytałem i też gdzieś słyszałem, że nie wszystkie tabletki można rozdzielać, niektóre muszą w całości trafić do żołądka, aby mogły poprawnie zacząć działać. Czy Amotaks Dis do nich również należy? Czy jeżeli można przepoławiać ten antybiotyk, to ewentualnie czy można go w ogóle rozpuścić, żeby nie było konieczności połykania go? Niektóre tabletki są na prawdę duże i powinno być to możliwe, nie każdy może przecież je połykać. Z góry dziękuję za odpowiedź i za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Witam.
Preparat ten można przyjmować przed posiłkiem, w jego trakcie lub po nim.

A tabletki można dzielić na połowę albo rozkruszać i po rozkruszeniu, ssać lub przygotować wodną zawiesinę.