Czy betaHCG przyrasta prawidłowo?

Witam. Moje pytanie dotyczy przyrastania stężenia betaHCG, mianowicie w dniu 08. 06. 2010 zrobiłam badanie (był to 6 tydzień ciąży) i poziom wynosił  2468,0 mIU/ml. 15.06 byłam u lekarza i było widać zarodek z bijącym serduszkiem, wielkości 6 mm. Natomiast dziś, tj. 24.06 (8 tydzień) zrobiłam kolejne badanie i wynik wyniosiła 10721.41 mIU/ml. Obawiam się, że stężenie za słabo przyrasta, lub że z ciążą jest coś nie tak. Dodam, że badania robiłam w dwóch różnych laboratoriach.

Bardzo proszę o odpowiedź: czy są szanse na to, że ciąża rozwija się prawidłowo?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Nie ma Pani powodów do niepokoju. Stężenie betaHCG przyrasta prawidłowo, a badanie USG potwierdziło obecność żywego zarodka. Jeśli nie krwawi Pani z dróg rodnych, nie odczuwa Pani silnych bólów w podbrzuszu, to wszystko jest w porządku.

Życzę szczęśliwego dalszego przebiegu ciąży i pozdrawiam serdecznie!