Czy biały gęsty śluz oznacza ciążę?

Mam 41 lat. Zaczynam mieć obawy, że jestem w ciąży. Zwykle mam krótkie cykle miesiączkowe od 22-24 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 17 lutego i do dzisiaj (18.03.) nie mam, a to już około 30 dzień. Od kilku dni odczuwam bóle w podbrzuszu jak na okres i przez kilka dni miałam sporo gęstego, białego śluzu na bieliźnie. Temperatura ciała w normie. Zażywam preparat na stawy **** od około miesiąca, więc czy to możliwe, że ten preparat może mieć wpływ? Współżyłam z mężem 11, 14 i 17 marca - czy w tych dniach mogło dojść do zapłodnienia? Kiedy powinnam zrobić test ciążowy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli dotąd miesiączkowała Pani regularnie, to mało prawdopodobne, by w wyniku współżycia w tych dniach doszło do zapłodnienia. Przyjmowany przez Panią preparat nie ma raczej wpływu na cykl. Jest już jak najbardziej odpowiedni moment na wykonanie testu. Prawdopodobnie jest to jednak jednorazowe zaburzenie cyklu.

Pozdrawiam serdecznie!