Czy brak krost u osoby po ospie oznacza całkowite wyleczenie?

23 października zarazilam się ospa i po dwoch tygodniach dostalam krosty. Czy jestem już zdrowa ? Krostki wyschly, zostało kilka strupków, ale nie wiele. Za kilka dni będzie w domu niemowlę, czy będzie bezpieczne ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Po takim czasie jest bardzo mało prawdopodobne, że dziecko się zarazi. Jeżeli nie ma Pani już pęcherzyków a wszystkie krostki są pokryte strupami, to nie stanowi już Pani źródła zakażenia.