Czy chore migdałki mają wpływ na płodność?

Pytanie do Laryngologa. Czy chore migdałki mają wpływ na płodność i czy tonsilektomia ma jakies skutki uboczne?

Witam serdecznie. Choroba migdałków nie ma wpływu na płodność, podobnie jak zabieg tonsilektomii. Oczywiście sam zabieg, jak każda operacja wiążę się z ryzykiem powikłań pooperacyjnych. Zaburzenia płodności z całą pewnością do nie należą do głównych zaburzeń jakie mogłyby wystąpić po zabiegu.