Czy dieta oparta na 1400 klca dziennie jest dobra?

Witam.. Stosuję dietę,maxymalinie 1400Klca dziennie gdzie 60% to białko 40%reszta kalori gdzie tłuszcz 30/32gr dziennie daje mi 270/290Klca.Reszta węglowodany.Cel-redukcja.W 5tygodni schudłem 9kg.Mój tryb życia-siedzacy.Prosze o opinię,czy moja dieta jest dobra, bezpieczna.Mam B115grT30grW170gr(+-5gr). Produkty zdrowe,jaknajmniej przetworzone,.Waga początkowa 139kg po 5tyg 130kg.Wiek 43lata. Pozdrawiam i Dziękuję

Dzień dobry,

zastosowana przez Pana dieta pozwoli osiągnąć szybką redukcję, ale niestety nie będzie ona zdrowa.
Podobnie jest z modowymi dietami.
owszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.
Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.

W związku z powyższym powinien się Pan zgłosić do specjalisty - dietetyka, który wskaże Panu prawidłowy sposób odżywiania się.

Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!

Zastosowanie tak zbilansowanej diety przy Pana masie ciała przyniesie jedynie krótkotrwałe efekty. Co prawda zamierzony cel zostanie osiągnięty szybko, jednak nie będzie utrzymany na dłuższy okres czasu. Odpowiadając bezpośrednio na pytanie- taka dieta jest dla Pana niezdrowa i niekorzystna. W Pana rozkładzie posiłków nieprawidłowa jest zarówno kaloryczność diety, jak i zawartość białka, tłuszczy i węglowodanów. Dodatkowo zaleca się wprowadzenie chociaż niewielkiej aktywności fizycznej (spacery, jazda rowerem, nordic walking). W celu osiągnięcia długotrwałych efektów należy stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe i prowadzić prawidłowo zbilansowany sposób żywienia, który dostarczy dla organizmu odpowiednią ilość wszystkich niezbędnych składników.
Dlatego zaleca się skorzystanie z porady dietetyka, który wskaże Panu wszystkie nieprawidłowe nawyki żywieniowe, pomoże je wprowadzić oraz przygotuje odpowiednio dostosowany do potrzeb organizmu jadłospis.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:

Żeby schudnąć trzeba jeść
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/zeby-schudnac-trzeba-jesc.html?c=9