Czy istniała możliwość zapłodnienia ?

Mamy problem, poszaleliśmy trochę w łózko. Według obliczeń i obserwacji. niestety nie do końca regularnej miesiączki, wychodzi na to, że akurat był stan przejściowy dni niepłodnych i płodnych. Wydaje się, że z dnia na dzień stały się coraz bardziej płodne.
Penis został włożony w kobietę na około 5 cm, na dosłownie kilka sekund, była też później penetracja palcem, wargi sromowe były suche, jednak następnego dnia były już mokre, tak jak cała reszta narządów płciowych. Wytrysku nie było, jednak możliwe, że był płyn przedejakulacyjny, możliwe że też kropelkowanie. Jednak nie do końca wiem, gdyż nie jestem pewien na czym to polega i kiedy występuje? Tego dnia w ogóle nie było wytrysku.
Chcielibyśmy się dowiedzieć czy jest możliwość zapłodnienia, czy w ogóle jest, a jeśli jest to mała czy duża?
Proszę o odpowiedź tylko z pewnością, gdyż został ostatni dzień na tabletkę 72h o ile uda się ją zdobyć. Prosimy o pilną odpowiedź!
Pozdrawiam

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Mamy problem, poszaleliśmy trochę w łózko. Według obliczeń i obserwacji. niestety nie do końca regularnej miesiączki, wychodzi na to, że akurat był stan przejściowy dni niepłodnych i płodnych. Wydaje się, że z dnia na dzień stały się coraz bardziej płodne.
Penis został włożony w kobietę na około 5 cm, na dosłownie kilka sekund, była też później penetracja palcem, wargi sromowe były suche, jednak następnego dnia były już mokre, tak jak cała reszta narządów płciowych. Wytrysku nie było, jednak możliwe, że był płyn przedejakulacyjny, możliwe że też kropelkowanie. Jednak nie do końca wiem, gdyż nie jestem pewien na czym to polega i kiedy występuje? Tego dnia w ogóle nie było wytrysku.
Chcielibyśmy się dowiedzieć czy jest możliwość zapłodnienia, czy w ogóle jest, a jeśli jest to mała czy duża?
Proszę o odpowiedź tylko z pewnością, gdyż został ostatni dzień na tabletkę 72h o ile uda się ją zdobyć. Prosimy o pilną odpowiedź!
Pozdrawiam

Witam,
Opisana przez Panią sytuacja - mimo, że nie ma dostatecznej pewności czy zaistniała w czasie dni płodnych czy niepłodnych, niesie za sobą znikome prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Rzecz jasna nie mogę powiedzieć, że na 100%, ale mimo wszystko w takiej sytuacji odradzałbym zastosowania antykoncepcji doraźnej - jest to zawsze ingerencja hormonalna, a są znikome podstawy by uważać, że potrzebna.
Tutaj znajdzie Pani artykuł o dostępnych metodach antykoncepcyjnych.

Serdecznie pozdrawiam!