Czy istnieją jeszcze jakieś skuteczne kuracje na twarz?

Witam, Mam 25 lat, trądzik od 12 roku życia. Leczyłem się u kilkudziesięciu dermatologów. Żaden z nich nigdy nie próbował nawet znaleźć przyczyny moich dolegliwości. Stosowałem wszystkie możliwe maści, kremy, retinoidy, antybiotyki etc. Migdały wycięte, zęby zdrowe. Każda wizyta u dermatologa wyglądała tak samo: „To może teraz spróbujemy...” i tak co miesiąc przez 10 lat. Każdy zapewniał mnie, że po 20-stce wszystko mi minie. Pierwszą kurację izotretynoiną (na własną prośbę) miałem w 2006 r. Parę miesięcy po zakończeniu leczenia trądzik powrócił. Po roku zmiany pojawiły się również na skórze głowy. Próbowałem różnych szamponów, które przepisywał mi dermatolog. Żaden nie działał dłużej niż miesiąc. Na twarzy sytuacja też w ogóle się nie poprawiała. Jako tako działał tylko d***, którego oczywiście nie można stosować zbyt długo. Dlatego w 2009 r. Pani dermatolog zaproponowała mi kolejną kurację izotretynoiną. Zgodziłem się bez wahania. Przyjmowałem niewielkie dawki w bardzo długim okresie. Po roku kuracji efekt był świetny. Byłem praktycznie wyleczony. Kurację zakończyłem w czerwcu 2010. Jestem 3 miesiące po odstawieniu. 2 tygodnie temu miałem wysyp zarówno na twarzy jak i na skórze głowy. Pani dermatolog opadły rączki i stwierdziła, że ona już nie wie, co ma zrobić. Jak zwykle odesłała mnie z kwitkiem i kolejną receptą na d***. Jestem załamany, nie mam już żadnego pomysłu. Już dawno odstawiłem alkohol i papierosy. Odżywiam się zdrowo, jem dużo warzyw i żadnych shit-foodów. Robiłem różnego rodzaju oczyszczania organizmu itd., itd. Efektów brak. Trądzik zawsze nasila mi się w okresach obniżonej odporności. Najciekawsze jest to, że poza rzadkimi przeziębieniami nigdy nie byłem poważnie chory. Może mi ktoś powiedzieć, co mam teraz zrobić?

Witam serdecznie
Bardzo chciałbym napisać Panu, że znam inne skuteczniejsze metody leczenia, ale niestety tak nie jest.
Nie napisał Pan czy miał Pan badania bakteriologiczne w celu wykrycia bakterii w zmianach skórnych, jeżeli nie, może warto jeszcze rozważyć wykonanie tego badania, chociaż niezbyt często wynik jest diagnostyczny.
Pozdrawiam

A czy przy terapii dosutnej i do smarowania na skórę wykonywane były jakieś zabiegi lecznicze?

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.