Czy istnieje w tej sytuacji duże ryzyko ciąży?

Czy istnieje duże ryzyko ciąży? Moje cykle zwykle trwają od 30-33 dni. Od ponad roku cykl raz skrócił się do 29 dni, a najdłuższy trwał 35 dni. Zazwyczaj trwa 32 dni. Uprawiałam stosunek z partnerem w 8-9 dniu cyklu bez zabezpieczenia. Stosunek trwał pół minuty, wytrysk nastąpił poza drogami rodnymi długo po stosunku. Chwilę przed stosunkiem uprawialiśmy seks oralny a więc wątpię by prejakulat mógł się wydzielić. Czy w podanej sytuacji istnieje duże ryzyko ciąży? ponadto w 15 dniu cyklu w przezroczystym śluzie zauważyłam nitki krwi, trwało to jeden dzien. Na codzien stosujemy zabezpieczenie mechaniczne, był to pewnego rodzaju jednorazowa sytuacja.

Redakcja abcZdrowie

Witam, jest to mało prawdopodobne, skoro penetracji nie towarzyszył wytrysk, aczkolwiek nie można wykluczyć takiego ryzyka na 100%. Na nie składa się niestety możliwe przesunięcie w cyklu, prowadzące do zaburzeń w regularności dni płodnych oraz niestety mocno wątpliwy jako sposób na antykoncepcję – stosunek przerywany. O prawdopodobieństwie ciąży oraz wskaźniku Pearla przeczyta Pani w naszym artykule, serdecznie zapraszam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy. Natomiast jeśli chodzi o nitki krwi w śluzie, to nie musi się Pani obawiać, że świadczą o ciąży. Może to być tzw. krwawienie okołoowulacyjne i wówczas jest czymś zupełnie naturalnym. Proszę zapoznać się z odpowiedzią eksperta pod tym pytaniem internautki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-nitki-krwi-w-wydzielinie. Jeśli cokolwiek będzie budzić Pani wątpliwości lub pojawią się jakieś dolegliwości bądź miesiączka nie pojawi się na czas, warto wykonać test ciążowy. W razie gdyby była Pani nadal zaniepokojona proszę pamiętać, że taki test można wykonać już 14 dni po stosunku – stężenie hormonu beta hCG w moczu powinno być na tyle wysokie, by pokazać niezafałszowany wynik. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.