Czy jeżeli dziecko będzie przebywać z osobą, która ma ostre zapalenie krtani i wysoką gorączkę może się zarazić?

Dzień dobry chciałabym się zapytać czy jeżeli dziecko będzie przebywać z osobą która ma ostre zapalenie krtani i wysoką gorączkę może się zarazić?

Koblacja to zabieg, który umożliwia pozbycie się problemu bezdechu sennego oraz chrapania. Dr Michał Michalik, laryngolog, wyjaśnia, na czym polega ten zabieg.

Witam,
owszem jak najbardziej istnieje ryzyko zarażenia taką infekcją, w miarę możliwości należy ograniczyć kontakt takiej osoby z dzieckiem, jeśli jest to domownik można zastosować maseczkę na twarz dla chorej osoby. Jeśli jest to osoba spoza domowników należy unikać kontaktu. Zapalenie krtani ma etiologię najczęściej wirusową, jeśli choroba u dziecka przybierze podobną postać może stanowić niebezpieczeństwo, ze względu na większe niż u dorosłego ryzyko zwężenia dróg oddechowych.