Czy leczenie psychiatryczne jest uzasadnione po uderzeniu w głowę?

Witam, chciałbym za pośrednictwem portalu zapytać o pewną niejasną dla mnie decyzję lekarza. Ok rok temu zgłosiłem się do lekarza rodzinnego z prośbą o konsultację, lekarz skierował mnie do neurologa, który odmówił podjęcia leczenia, argumentując że neurologia wykracza poza schorzenia (w dzieciństwie miałem wypadek, mogło dojść do uszkodzenia nerwu mózgowego-uderzenie metalową drabiną z dużej wysokości), skierowano mnie na leczenie psychiatryczne. Czy to była słuszna decyzja lekarza neurologii?

Witam,

lekarz psychiatra - leczy chorą psychikę, ma możliwość, jest specjalistą, który diagnozuje i leczy stan zdrowia psychicznego, neurolog diagnozuje i leczy choroby mózgu, rdzenia kręgowego nerwów obwodowych, wiele chorób z obszaru neurologicznego leży w zakresie psychiatrii. Pisze Pan, że ..." mogło dojść do uszkodzenia nerwu mózgowego", jednak to, nie jest pewna informacja, rozumiem, że nie jest potwierdzona badaniami. Pacjenci obawiają się konsultacji psychiatrycznej, spotkań z psychologiem, leczenia psychoterapeutycznego. Chorą psychikę diagnozują i leczą wyżej wymienieni specjaliści. Konsultacja psychiatryczna nie zaszkodzi, metodami psychologicznymi - psychoterapią uzasadnione jest leczenie w każdym przypadku - ponieważ poprawia się dobrostan i zdrowie psychiczne pacjenta.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Zbyt mało danych.
Myślę, że lekarz neurologiczny miał na uwadze jedynie kontrolną konsultację psychiatryczną, jako część etapu diagnostycznego.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej