Czy mam przyjąć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?

dzien dobry, zapomnialam wziac az 4 tabletki antykoncepcyjne w 2 tygodniu stosowania, 4 dnia sie zorientowalam i rano wzielam 3 a po poludniu czwartą, potem bralam juz regularnie kolejne tabletki ale pojawilo sie krwawienie ktore ustalo po 4 dniach, teraz skonczylam to pudelko tabletek i nie wiem czy powinnam zrobic przerwe na miesiaczke czy przyjac odrazu kolejne pudelko.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z uwagi na to, że pominęła Pani aż cztery tabletki antykoncepcyjne, to warto byłoby skonsultować się z ginekologiem.

Zażycie aż czterech tabletek w jednym dniu to duża dawka hormonów, która może nasilić działania niepożądane danych tabletek. Niestety nie wiemy, jakie tabletki Pani stosuje, dlatego nie wiemy, jak wygląda schemat ich przyjmowania.

W przypadku pominięcia aż czterech tabletek można było potraktować te cztery dni jako przerwę na krwawienie z odstawienia, po której można było rozpocząć nowe opakowanie. W tym momencie bezpieczniej będzie poradzić się ginekologa. Na przyszłość zachęcamy do czytania ulotek dołączonych do każdego opakowania tabletek antykoncepcyjnych.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-czterech-tabletek-antykoncepcyjnych-z-powodu-wyjazdu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zaczac-nowe-opakowanie-tabletek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-czterech-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.