Czy mam zapalenie jajników lub grzybicę pochwy?

Witam, mam 19 lat i mam problem intymny od 3 dni spóźnia mi się okres, od 5 dni mam dziwne objawy czasami czyje ból obu jajników bądź tylko prawego, ból podbrzusza a czasem macicy do tego 2 dni przed spodziewaną miesiączką śluz był gesty bezbarwny a czasem delikatnie biały konsystencją przypominał galaretkę. Od 3 dni mój śluz jest wodnisty i są w nim białe grudki jest bezwonny. Miewałam nieregularne miesiączki lecz od 3 miesięcy się unormowały i okres zawsze miałam w wyznaczonym terminie. Gdy miałam owulacje po 2 dniach od niej miałam brązowe palmienie trwające 7 dni. Współżyłam z partnerem ale zawsze z zabezpieczeniem a do wytrysku dochodziło poza pochwą. 8 dni po współżyciu dokonałam testu ciązowego z porannego moczu wynik testu był negatywny. Zawsze przed miesiączką odczuwałam bóle jajników oraz bole piersi lecz teraz piersi mnie nie bolą nie broawki nie są w innym kolorze sutki również mnie nie bolą nie mam mdłości ale zauważyłam że jestem bardziej rozdrażniona. Czy jest to możliwe że jestem w ciąży ? Miałam pewność że mimo wytrysku poza pochwą prezerwatywa nigdy nie była dziurawa ale po objawach które mam odczuwam lekkie wątpliwości. Czy istnieje prawdopodobieństwo że to normalne albo być może mam zapalenie jajników bądź grzybice pochwy ? Prosiłabym o odpowiedz bo nie wiem co myśleć

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli stosują Państwo zabezpieczenie mechaniczne pod postacią prezerwatywy, a dodatkowo wytrysk jest poza pochwą, to prawdopodobieństwo zapłodnienia można wykluczyć, zatem nie ma Pani powodu do obaw.

Pani dolegliwości bólowe wskazują na prawidłową pracę jajników i zbliżającą się menstruację, niemniej jeżeli miewała już Pani epizody nieregularnych miesiączek, to niestety sytuacja może się powtarzać – wskazane byłoby ustalenie przyczyny zaburzeń miesiączkowania.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania.

Z kolei plamienia mogą wskazywać na niedomogę lutealną, czyli niewydolność ciałka żółtego, kiedy to właśnie ciałko żółte nie jest w stanie wydzielić odpowiedniej ilości progesteronu. Jeżeli u Pani plamienia powracają cyklicznie, to nie mają nic wspólnego z zapłodnieniem, a właśnie z zaburzeniami hormonalnymi.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Co do infekcji intymnej z pochwy, to proszę obserwować, czy poza zmienionym śluzem nie pojawiają się dodatkowe dolegliwości bądź nieprawidłowości, np. świąd, pieczenie, upławy, zaczerwienienie warg sromowych itd. Póki co trudno na podstawie Pani opisu dokonać diagnozy.

O infekcjach intymnych może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadcza-uplawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.