Czy mąż z jedną nerką może przebywać w areszcie?

Witam, mam pytanie: czy mój mąż z jedną nerką może przebywać w areszcie? Każdy wie jakie warunki tam panują, a jeśli chodzi o to, to wiadomo - po przeszczepie o nerkę trzeba dbać, a tam odżywianie nie jest takie jak powinno. Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Każdy aresztant badany jest przez biegłego orzecznika. Jeżeli ten nie wydał opinii o przeciwwskazaniu do przebywania w areszcie, to nie ma podstaw do zwolnienia. Jedna nerka nie jest wskazaniem do specjalnego traktowania. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia aresztant przewożony jest do szpitala.
Pozdrawiam