Czy miałam już plamienie implantacyjne?

Witam chciałbym zapytać wskoczyłam 20 października 12 dni po zrobiłam betę z krwi wyszła 0.2 w 12 dniu kiedy robiłam będę dostałam krwawienie było miej obfite trwało Siedem dni można powiedzieć że jeszcze na osmy dzień była końcówka krwawienia z kalendarza wynikało że to 12 dzien cyklu od poprzedniej miesiączki do tego krwawienia minęło 21 . Cykle mam 24-26 dni dziś mija 36 dzień od stosunku robiłam test ciążowy ale nie z porannego moczu wyszedł negatywny . Co sądzić czy to było krwawienie implantacyjne?
KOBIETA, 29 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

plamienie implantacyjne pojawia się zwykle w okolicy terminu miesiączki, jeśli cykle są regularne a stosunek, po którym doszło do zapłodnienia musiałby mieć miejsce w czasie owulacji. W Pani obecnej sytuacji raczej można wykluczyć taką ewentualność. Tym bardziej że wydaje się, że sytuacja jest przez Panią kontrolowana, a badania b-HCG wychodzą negatywnie. Można przypuszczać, że z jakiegoś powodu doszło u Pani do przesunięcia miesiączki. Wśród przyczyn można wymienić kilka na przykład: zaburzenia hormonalne, leczenie antybiotykiem, długotrwały stres, podróże zagraniczne ze zmianą klimatu czy drastyczne zmiany w diecie w tym odchudzanie. Warto byłoby zastanowić się, czy w ostatnim czasie któryś z tych czynników się u Pani pojawił. Jeśli tak, to można jeszcze poobserwować kolejny cykl, aby zobaczyć, czy była to jednorazowa sytuacja. Jeśli miesiączka wróci do normy, to można będzie to potwierdzić. Jeżeli nie to konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa, aby wykonać dokładniejszą diagnostykę. Szczególnie chodzi o wykonanie badania ginekologicznego, USG czy ewentualnie badań hormonalnych. Na podstawie uzyskanych wyników można będzie stwierdzić właściwą przyczynę takiego stanu. Zachęcamy zatem do uważnej obserwacji sytuacji. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.