Czy mogę odstawić z dnia na dzień tabletki antykoncepcyjne?

Odstawienie tabletek a planowanie ciąży Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od ponad 2 lat. Planuje zajść w ciąże. Czy mogę je odstawic z dnia na dzien, czy musze przyjac opakowanie do końca? (Dodam, ze czesto odbywam stosunek z wytryskien w pochwie) Czy to prawda, ze z ciążą nanależy zaczekać co najmniej 3 miesiące, jakie moga byc konsekwencje wcześniejszego zapłodnienia?

Lepiej byłoby odstawić je po zakończonym pełnym opakowaniu. Nie trzeba czekać z ciążą 3 miesiące, kwestia tylko kiedy wróci Pani cykl fizjologiczny, może to trwać kilka miesięcy zanim pojawi się właściwa owulacja