Czy mogę przejść teraz operację bariatryczną?

Witam,dwa lata temu stwierdzono u mnie nowotwór tarczycy,po przejściu pełnej diagnostyki i operacji wycięcia tarczycy ,mam problem z wapnem w organizmie..W marcu po diagnostycznym jodzie dowiedziałam się że jestem zdrowa.Mam 39 lat i praktycznie przez całe życie zmagam się z dużą nadwagą raz schudłam 20-przytyłam 25. 7 lat temu schudłam 29 a przytyłam ponad 40,,Moje BMI 48 tragedia ,chciałabym się dowiedzieć czy problem z przytarczycami dyskwalifikuje mnie z operacji bariatrycznej.Z góry dziękuje za odpowiedź.

Według zaleceń do zabiegu kwalifikują się osoby z tzw. otyłością olbrzymią, u których wskaźnik BMI wynosi co najmniej 40kg/m2. Dodatkowo do zabiegów kwalifikowani są pacjenci ze wskaźnikiem BMI co najmniej 35 kg/m2, u których otyłości towarzyszą inne choroby metaboliczne, takie jak cukrzyca, nadciśnienie, podwyższony cholesterol czy bezdech senny.

Według najnowszych badań i zaleceń wielu towarzystw naukowych, operacjom bariatrycznym mogą być poddawani także niektórzy pacjenci z BMI między 30 kg/m2, a 35 kg/m2 i z cukrzycą typu 2, niedającą się wyregulować tradycyjnymi lekami doustnymi i insuliną.