Czy mogę rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w 3 dniu okresu?

Dzien dobry, obecnie jestem na wyjezdzie i nie wzielam ze soba tabletek antykoncepcyjnych, nigdy wczesniej ich nie bralam wiec powinnam zaczac je brac w 1 dzien menstruacji natomiast zaczelam krwawic wczesniej niz powinnam. czy wziecie tabletki w 3 dzien okresu jest okej? kiedy antykoncepcja zacznie dzialac i bede chroniona? czytalam ze po wzieciu w inny dzien menstruacji niz pierwszy przez tydzien trzeba uzywac jeszcze antykoncepcji menchanicznej
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisała Pani, o jakie dokładnie tabletki antykoncepcyjne chodzi. W większości z nich pierwsze opakowanie powinno rozpocząć się pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Wówczas ochrona jest natychmiastowa.

Istnieje również możliwość przyjęcia pierwszej tabletki antykoncepcyjnej między drugim a piątym dniem cyklu miesiączkowego. Tak jak Pani wspomniała wymaga to stosowania dodatkowej ochrony przez pierwszy tydzień.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania. Umieszczamy je poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pierwsza-tabletka-antykoncepcyjna-przyjeta-w-3-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozpoczecie-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych-w-5-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozpoczecie-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych-w-4-dniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.