Czy mogę w ciąży stosować Red Blocker?

witam Mam 42l j jestem w 17 tyg ciąży. Moje pytanie czy mogę zażywać Red blocked- tabletki na naczynka?Strasznie mi pękają a do końca ciąży jeszcze daleko. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma przeciwwskazań, natomiast proszę zwrócić uwagę na to, czy nie zażywa Pani innych suplementów diety – np. kompleksów witamin dla kobiet ciężarnych. W składzie RedBlocker znajduje się między innymi niacyna i witamina C, które są również składową różnych preparatów witaminowych – należy pilnować, by nie przekroczyć dziennego zapotrzebowania na te składniki.

Ponieważ w ciąży poza działaniem hormonów, na powstawanie pajączków wpływa zwiększony przepływ krwi przez organizm oraz ucisk płodu na naczynia krwionośne, to problem ten może okazać się wyjątkowo uciążliwy. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/pekajace-naczynka.

Suplementy w ilości bezpiecznej dla dziecka mogą okazać się niewystarczające. Sugeruję również zwiększyć aktywność fizyczną, w miarę możliwości, oraz uzupełnić niedobory dietą. Odsyłam do infografiki wskazującej szczególnie cenne produkty w profilaktyce leczenia problemów żylnych: https://portal.abczdrowie.pl/produkty-ktore-wzmocnia-zyly-i-tetnice-jedz-na-zdrowie. Doraźnie może Pani również ratować się domowymi metodami na pękające naczynka – w przeciwieństwie do metod stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej, są bezpieczne w ciąży oraz łatwe w zastosowaniu. Okłady z zielonych pomidorów lub surowych ziemniaków zmniejszają obrzęki nóg, poprawiają krążenie i pozytywnie wpływają na niwelowanie pajączków. Dokładne receptury pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/lekarstwo-na-pajaczki-masz-je-w-swoim-domu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.