Czy moja dziewczyna może być w ciąży jeśli odstawiła tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Mam 18 lat jak i moja dziewczyna. Bierze tabletki od 2 miesięcy. Czy może zajść w ciążę gdy odstawiła tabletki w czwartek a kochaliśmy się w niedzielę? Czy można coś zrobić żeby uniknąć ciąży bardzo proszę o pomoc i radę. Z góry dziękuję
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie opisałeś szczegółowo, jak Twoja dziewczyna przyjmuje tabletki. Jeżeli przez pojęcie odstawienia tabletek rozumiesz odstawienie całego blistra po jego zakończeniu, a w trakcie ostatniego tygodnia nie doszło do pominięcia żadnej tabletki, to ryzyko ciąży zależne jest od tego, czy zamierza rozpocząć nowe opakowanie po 7 dniowej przerwie.

Jeżeli przyjmie pierwszą tabletkę w wyznaczonym do tego dniu, nie ma szans na zapłodnienie. W tym też widziałabym najlepsze rozwiązanie uniknięcia ewentualnego zapłodnienia. Tabletka awaryjna jest dużą dawką hormonów i niesie ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych, dlatego raczej bym ją odradzała.

Pozdrawiam.