Czy możliwa jest nerwica u 20-latka?

Witam.. Podejrzewam u siebie objawy nerwicy.. za niedługo zbliża mi się wyjazd na wakacje autobusem do Polski.. podróż trwa 20 godzin i trochę mnie to przejęło.. Przejęł na tyle, że pojawiły się u mnie zaparcia, brak gazów, zawory głowy i oczywiście odrazu przy wystąpieniu objawów sięgnąłem po radę do Internetu.. gdy tylko przeczytałem co może mi być, że to może być rak lub nieuleczalną choroba pojawiał się u mnie bardzo silny lęk.. Czy to może być nerwica? I czy te objawy leżą tylko w mojej głowie?

Witam Pana,
może być tak, że przyczyną objawów, które Pan opisuje są negatywne wzorce myślowe, które potęgują lęk, jednak, aby odpowiedzieć na pytanie;" czy te objawy leżą tylko w mojej głowie?" wskazana jest diagnostyka gastrologiczna, która pozwoli wykluczyć choroby somatyczne. Objawy mogą mieć podłoże nerwicowe - wymaga to leczenia metodą psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym. Sesje mogą odbywać się przez skype.
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
psychologbw@gmail.com
Tel.: 696450393