Czy możliwe, że antykoncepcja nie działała?

Byłam w trakcie brania 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych dionelle 15 dnia w niedziele zapomniałam wziąć jednej tabletki, w poniedziałek wzielam 2 tabletki a reszte dni normalnie. Mineło 6 dni od zapomnienia tabletki (sobota). W sobote razem z partnerem kochaliśmy sie bez zabezpieczeń nic nie wytrysło w środku. W sobote również był ostatni dzien 2 opakowania. Mija 4 dzień a krwawienia z odstawienia nie ma wciąż. Koło 47 godzinach po stosunku zażyłam tabletke awaryjną. Czy to możliwe ze antykoncepcja po pominięciu jednej tabletki nie działało ? Dodam jeszcze ze dzień po pominięciu tabletki dostałam krwawienia ale znikły gdy wziełam zapomnianą tabletke.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak informuje producent tabletek pominięcie jednej pigułki Dionelle wymaga odpowiedniego postępowania. Należy przyjąć zaległą tabletkę tak szybko jak to możliwe, a następnie kontynuować przyjmowanie tabletek bez robienia siedmiodniowej przerwy. Druga opcja to zaprzestanie przyjmowania tabletek w momencie pominięcia oraz zastosowanie siedmiodniowej przerwy wcześniej niż było to planowane.

Jeśli nie zastosowała się Pani do tych opcji, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Z uwagi na to, że przyjęła Pani tabletkę awaryjną ryzyko to znacznie się zmniejsza. Dla pewności, że nie zaszła Pani w ciążę proszę wykonać test ciążowy.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/antykoncepcja-awaryjna-czy-wywiera-wplyw-na-antykoncepcje-hormonalna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznia-mi-sie-okres-po-antykoncepcji-awaryjnej-dlaczego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.