Czy możliwe, że moja partnerka zaszła w ciążę?

Witam, mojej dziewczynie dnia 25.04(wtorek) skończył się okres, tego samego dnia w nocy współżyliśmy ze sobą i pękła mi gumka. Oczywiście nie doszedłem w niej tylko zdążyłem wyjąć, dopiero po wyciągnięciu ogarnęliśmy gdy sperma pojawiła się na moich rękach i że gumka pękła. Dziewczyna okres ma regularny, cykl trwa 27 dni, mamy po 18 lat, trochę się przestraszyliśmy i z paniki od razu rozważaliśmy opcje tabletki po, jednakże wyczytałem ze plemniki w dni niepłodne umierają bardzo szybko z powodu jakiegoś zakwaszenia śluzu w macicy, czy to prawda? Dni płodne wypadają dziewczynie w sobotę, istnieje duże ryzyko na zajście w ciążę? Nie chce żeby brała jakichś tabletek bo czytaliśmy ze niesie to za sobą skutki uboczne i ona tez zbytnio nie chce tego robić.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pęknięcie prezerwatywy podczas stosunku niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę. W Państwa przypadku ryzyko to jest niskie z uwagi na to, że do zbliżenia doszło pod koniec menstruacji, a więc teoretycznie w dni niepłodne. Jeśli Pańska dziewczyna ma regularne miesiączki, to do owulacji powinno dojść później.

To prawda, że podczas dni niepłodnych, kiedy odczyn pochwy staje się kwaśny, plemniki mogą obumierać szybciej. Najprawdopodobniej więc nie dojdzie do zapłodnienia, ale dla pewności dziewczyna powinna wykonać test ciążowy po 14 dniach od tej sytuacji. Na zastosowanie antykoncepcji awaryjnej jest już za późno.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/koniec-okresu-a-stosunek-i-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krotki-stosunek-pod-koniec-okresu-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-odbyty-pod-koniec-krwawienia-a-mozliwosc-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.