Czy można mieć przekrwione, czerwone oczy cały dzień w depresji?

Czy można mieć przekrwione,czerwone oczy cały dzień w depresji?,bo wcześniej tak nie miałam,a szczypią i mam światłowstręt Byłam u okulisty,miałam podrażnione,ale antybiotyk skończyłam i używam kropli sztucznych łez bardzo dobrych,a nadal sa czerwone:(.Czy to ma jakieś powiązanie?

Dzień Dobry Pani,

Może to być jeden z symptomu depresyjnego..., bo oczy są zwierciadłem duszy...

Z serdecznymi pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Warto dopytać swojego lekarza, czy może to być efektem zażywanych leków (ubocznym).
Zaczerwienienie oczu może być także związane z pojawiająca się w depresji płaczliwością i smutkiem. Zachęcam jednak do mówienia tego ze swoim lekarzem. Jeśli zdecyduje, że objaw ma podłoże psychologiczne (a nie fizjologiczne), skieruje do psychologa.