Czy nie za szybko chudnę?

Mam 170 wzrostu i ważę 51 kg. Chciałabym schudnąć. Od dwóch tygodni robię codziennie brzuszki i ograniczam posiłki. W ciągu tych tygodni schudłam jakieś 4 kilo (54,8 - 51). Czy to nie za szybko? Dodam jeszcze, że mam 15 lat. Nie tyle chce zmniejszyć swoją wagę, ale chcę schudnąć na brzuchu, bo strasznie wystaje. Jaka dietę i ćwiczenia (oprócz brzuszków) mogę stosować?

Dodam jeszcze, że mam 15 lat. Nie tyle chce zmniejszyć swoją wagę, ale chcę schudnąć na brzuchu, bo strasznie wystaje.
Jaka dietę i ćwiczenia (oprócz brzuszków) mogę stosować?

Witam serdecznie,

przede wszystkim nie powinnaś się odchudzać, ponieważ jesteś na granicy niedowagi. W Twoim wieku odchudzanie i niedożywienie, które się z tym wiąże może mieć niebezpieczne konsekwencje zdrowotne i zaburzyć Twój rozwój. O diecie dla nastolatki przeczytasz w tym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka.

Straciłaś cztery kilogramy w ciągu dwóch tygodni - to zdecydowanie za szybko! Nie stosuj specjalnej diety i nie ograniczaj posiłków - robiąc to na własną rękę możesz spowodować, że w Twojej diecie zabraknie któregoś ze składników potrzebnych do rozwoju np. białka, czy witamin.

Jeśli nie jesteś zadowolona z brzucha to wykonuj ćwiczenia na mięśnie brzucha - są na stronie abccwiczenia.pl. Możesz robić brzuszki w domu lub zapisać się na gimnastykę kształtującą mięsnie brzucha - na efekty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy, ale warto.

Pozdrawiam