Jem dwa posiłki dziennie i chudnę - czy powinnam jeść owoce?

Witam:) Jestem na diecie już od ok. 3 miesięcy i schudłam 10 kg. Jem 2 posiłki w czasie dnia, śniadanie i obiad. Oprócz tego pozwalam sobie na jedzenie owoców, np. dzisiaj jakieś pół godziny po obiedzie zjadłam 4 grejpfruty, przez co odczuwam dyskomfort psychiczny. Wiem, że owoce nie powinny tuczyć, ale czy w takich ilościach rzeczywiście nie przybiorę przez nie na wadze? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!n PS Oprócz diety robię też codzienne ćwiczenia (100 brzuszków i godzina jazdy na rowerku stacjonarnym).
ponad rok temu

Witam serdecznie,
przede wszystkim Twój wiek jest nieodpowiedni na odchudzanie na własną rękę, które może przynieść Ci więcej szkody niż pożytku. Jesteś w wieku dojrzewania, kiedy Twój organizm potrzebuje więcej składników odżywczych (m.in. białka, wapnia, witamin), a nie ich ograniczania.
Nie podajesz swojej masy ciała i wzrostu, więc nie można ocenić, czy redukcja masy ciała jest Ci rzeczywiście potrzebna.
Spożywanie tylko dwóch posiłków w ciągu dnia również nie jest rozsądne, aczkolwiek jeśli jesz dodatkowo owoce, to je również liczy się jako posiłek. Powinnaś spożyć 5 posiłków w ciągu dnia: 3 większe i dwa mniejsze. Tutaj dowiesz się dlaczego jest to tak ważne: http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta.
Regularne posiłki są ważne nie tylko podczas odchudzania, ale także w zdrowej i racjonalnej diecie. Jeśli chodzi o owoce, to powinnaś ich jeść zdecydowanie mniej (2-3 porcje) niż warzyw (4-5 porcji). Owoce mają bowiem więcej kalorii i dużo więcej cukru niż warzywa.
Zapoznaj się z piramidą żywienia, która pokazuje jakie produkty i w jakich ilościach należy jeść: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Stosowanie diety powinnaś skonsultować z rodzicami lub z lekarzem. Nie podejmuj żadnych działań na własną rękę.
Pozdrawiam