Czy odstawienie tego leku mogło wpłynąć na cykl miesiączkowy?

9 dni spóźnia mi się okres. W czasie trwania cyklu schodziłam z przyjmowania Pregabaliny (375mg na dzień). Był stosowany dodatkowo do leku Escitalopram na nerwice lękową. Podczas stosowania miesiączki były regularne. 5 dni temu wzięłam ostatni raz Pregabaline. 3 dni po terminie miesiączki zrobiłam test - negatywny. Czy odstawianie/odstawienie tego leku mogło wpłynąć na cykl miesiączkowy?

Witam! Wszelkie zmiany poziomu leków we krwi, jak i stany emocjonalne mogą mieć wpływ na cykl miesięczny. Zazwyczaj są to problemy przemijające. Pozdrawiam W. Łuczkowski.