Czy okres się spóźnia z powodów problemów emocjonalnych?

Witam od 3 tygodni zostawił mnie chłopak . Jest mi się z tym ciężko pogodzić . Okres spóźnia mi się 3 tydzien . Często mam nieregularne okresy . Robiłam sobie 4 testy ciążowe i 3 negatywne wyniki 1 pozytywny . Jestem niestabilna psychicznie i nie potrafie sobie z tym poradzic , czy jedynie wizyta u lekarza ginekologicznego mi wszystko wytłumaczy , czy okres się spóźnia poprzez mój stan psychiczny i ciągły stres i strach że jestem w ciąży?

Rozchwianie emocjonalne i stres może mieć wpływ także na cykl miesięczny, szczególnie jeśli do tej pory miała Pani zaburzenia regularności. Zachęcam jednak do podjęcia konsultacji lekarskiej (ginekologicznej), szczególnie jeśli jeden z testów wskazał pozytywny wynik (czasem znaczenie ma także czas robienia testu- bywa że na bardzo wczesnym etapie poziom hormonalny wskazujący na ciążę jest na tyle niski, ze testy jej nie wykrywają, w późniejszym jednak okresie rośnie i staje się wykrywalny).