Z jakiego powodu może spóźniać mi się okres?

Nie mam okresu już 7 dzień. Zrobiłam dziś rano test - wyszedł negatywny. Czuję się jakbym zaraz miała dostać, pojawiły mi się wypryski - zawsze tak mam przed nadejściem okresu, a ponad to delikatnie boli mnie brzuch, jak przy okresie. Czy mam się obawiać, że to ciąża? Dodam, że współżyłam tylko z zabezpieczeniem, pomijając 1-2 dzień po okresie, kiedy są dni niepłodne, ale i tak nie było wytrysku. Co mam robić?

Redakcja abcZdrowie

Skoro wyklucza Pani istnienie stosunków mogacych zakończyc się zapłodnieniem i test ciążowy dał wynik negatywny - proponuję spokojnie zaczekać jeszcze 7 dni na miesiączkę. Jeżeli nie wystąpi, można powtórzyc test. Nie każde opóźnienie miesiączki oznacza ciążę, może być rezultatem chociażby stresu.