Czy osoba, której spóźnia się okres może zastosować Duphaston?

Mój okres spoznia się ok 16 dni. Czy mogę wziąć na własną rękę duphaston? Dodam, że wizyta u lekarza dopiero za 2 tygodnie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Stosowanie tego leku powinno się odbyć pod nadzorem lekarza, dlatego nie powinna Pani zastosować go na własną rękę, chyba że Pani lekarz zadecydował inaczej.