Czy plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą oznaczać ciążę?

Dzień dobry. Miałam następującą sytuację - stosuję antykoncepcję hormonalną i w czasie ostatniego krwawienia z odstawienia, 3 dni przed rozpoczęciem nowego opakowania w czasie stosunku partner skończył we mnie. Od czasu rozpoczęcia nowego opakowania występowały plamienia (połowa pierwszego tygodnia, drugi tydzień) a teraz, parę dni przed końcem opakowania krwawię zwyczajnie tak, jakbym już tabletek nie brała. Obawiam się, co to może oznaczać. Istnieje ryzyko, że zaszłam w ciążę?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ginekologa . Może Pani oznaczyć poziom beta hcg