Czy po ponownym zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych, znów wydłuży mi się miesiączka?

2 miesiące temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne wraz z pierwszym dniem okresu. Miesiączka trwała wtedy u mnie 10 dni. W trakcie 7-dniowej przerwy trwała już tylko 4 dni. Potem zrobiłam miesiąc przerwy i 2 dni temu znów zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne wraz z pierwszym dniem okresu. Czy znów będę to przechodzić w podobny sposób? Mam na myśli dłuższą miesiączkę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno jest przewidzieć reakcję Pani organizmu. Nawet jeśli miesiączka przy zażywaniu pierwszego opakowania będzie długa, to kolejne miesiączki, pomiędzy opakowaniami będą raczej krótkie.

Pozdrawiam!