Wydłużenie przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, jestem po pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Mam pytanie, pierwsze opakowanie skończyło mi się jakiś czas temu, miałam 7 dniową przerwe która skonczyla mi sie 3 dni temu. Dopiero jutro ide po kolejne opakowanie, czy mogę zacząć normalnie drugie opakowanie jutro? czy jest możliwość takiej dłuższej przerwy niz 7 dni? tabletki będą działać? jeśli tak to po jakim czasie?

Ochrona antykoncepcyjna jest zmniejszona, ponieważ mogło dojść do owulacji. Nie należy wydłużać przerwy między blistrami ponad 7 dni. Proponuję zaczekać do miesiączki, w pierwszym dniu krwawienia zażyć pierwszą tabletkę z nowego blistra, a do tego czasu stosować inną metodę.