Czy po takim czasie mogłoby dojść do zapłodnienia?

Witam. Bardzo proszę o odpowiedź bo jestem spanikowana całą sytuacją jaka zaistniała. Seks z partnerem odbył się 1 dnia miesiaczki wieczorem i 3 dnia miesiaczki.. Bez zabezpieczenia. I czy jeśli plemniki bylyby w środku mogło dojść do zapłodnienia??? 5 dnia od wspolzycia czyli minelo 105h wcześnie rano wzięłam tabletkę ellaone. Zastanawiam się czy tabletka nie wzięłam za późno;( Miesiaczki przeważnie mam co 28/29/30 dni. Trwają 3/4 dni a 3 dni brązowe plamienia.
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. Stosunek bez zabezpieczenia w pierwszym dniu miesiączki nie niesie ze sobą zwiększonego ryzyka zajścia w ciążę. Jest ono bliskie zeru.

Jeśli zaś chodzi o seks bez zabezpieczenia w trzecim dniu miesiączki, to prawdopodobieństwo zapłodnienia nadal jest małe, ale nie można go całkowicie wykluczyć.

Preparat ellaOne należy zażyć do 120 godzin od stosunku, ale proszę pamiętać, że największa skuteczność działania będzie, jeśli tabletka przyjęta jest do 24 godzin od ryzykownego kontaktu.

Naszym zdaniem ryzyko zajścia w ciążę w Pani przypadku nie jest duże, ale najlepiej wykonać test ciążowy, który da Pani pewną odpowiedź.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-podczas-pierwszego-dnia-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-podczas-3-dnia-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-3-dniu-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.