Czy po wymiotach antykoncepcja zadziała?

Czy jeżeli ok.4,5 godziny po wzieciu tabletki antykoncepcyjnej, wymiotowało się to skuteczność ich działania jest obniżona? I stosunek był dwa tygodnie od tego wymiotowania
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Tabletki antykoncepcyjne wchłaniają się w jelicie 4 godziny od czasu przyjęcia. Jeśli wymioty występują do 4 godzin od przyjęcia to antykoncepcyja jest osłabiona. Tutaj wymioty wystąpilo po 4.5 godizny. Tabletka powinna zostać wchłonięta,ale jeśli nie mają państwo takiej pewności to warto przyjąć kolejna tabletkę z awaryjnego opakowania.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska