Czy po wzięciu tabletek w trzeci dzień okresu mogę się bezpiecznie kochać?

Witam, po raz pierwszy postanowiłam skorzystać z antykoncepcji w postaci pigułek. Niestety z powodu choroby i branych antybiotyków zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne w 3. dniu okresu, od 6 dni biorę je regularnie o tej samej porze. Czy dają one mi teraz taką samą pewność, czy potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie, żeby seks był bezpieczny?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W przypadku przyjecia pierwszej tabletki w czasie od 2. do 5. dnia cyklu pełną ochronę antykoncepcyjną uzyskuje się po 7 tabletkach. Do tego czasu konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia.