Czy powinnam się obawiać tego wyrywania zęba mając BAV?

Dzień dobry Chciałabym zapytać czy prawdą jest że osoby z wadą serca wrodzoną m.in dwupłatkową zastawką BAV którą prawdopodobnie posiadam, (mówię prawdopodobnie gdyż Pani kardiolog w USG stwierdziła że nie widzi u mnie tego trzeciego płatka, przez wzgląd na to iż nie mam w sercu żadnych zwapnień i serce mam czyste, dodam tylko że zdrowo się odżywiam żadnych używek nie spożywam żadnego alkoholu i nie palę papeirosów, nawet kawy nie piję i powiem szczerze to w sumie nawet nie wiem do końca czy mam wadę czy też nie ale ostatnio czytałam w jednym z artykułów że u osób u których stwierdza się taką wadę powinna być profilaktyka w dotycząca Infekcyjnego Zapalenia Wsierdzia i przed każdym zabiegiem, również tym dentystycznym w którym konieczna jest nacięcie dziąsła i resekcja zęba należy wdrożyć antybiotyk żeby zapobiec możliwym komplikacjom w postaci infekcji , czy to prawda? Pytam gdyż wiem, że czeka mnie rozcinanie dziąsła i usuwanie pozostałości korzenia po jak się okazuje dawno wykonanym usunięciu zęba.Szczerze powiem obawiam się teraz wyrywania zębów odkąd dowiedziałam się że najprawdopodobniej mam to BAV, a wiem że muszę usunąć ten korzeń żeby w przyszłości nie było jakichś powikłań ze strony jamy ustnej. Bardzo proszę o fachową pomoc w tej kwestii i odpowiedz na moje zapytanie czy powinnam powiedzieć dentyście o tym ze najprawdopodobniej mam Bav i poprosić o antybiotyk? czy tez nic nie mówić i nie bać się tego wyrywania? Przyznam się że boję się o to żeby nie dostać tego Infekcyjnego zapalenia wsierdzia, chciałabym zapobiegać temu jak tylko potrafię. Proszę zatem powiedziec czy konieczny jest w moim przypadku antybiotyk przed usunięciem tego pozostałgo korzenia czy też nie ? Czy powinnam się obawiać tego wyrywania zęba mając BAV? Nie chcę mieć dodatkowych kłopotów zdrowotnych dlatego tez odwlekam wizytę u dentysty i stąd te wszystkie pytania moje pytania. Za udzieloną na nie odpowiedz serdecznie dziękuję i proszę o pomoc i wsparcie Pozdrawiam

Nie powinna się Pani obawiać.Zabiegi u Pani powinien wykonywać specjalista,którego należy poinformować o stanie zdrowia,a on z całą pewnością będzie wiedział co jak należy wykonać.Powodzenia.