Czy powinnam zmienić dzień aplikacji NuvaRing?

Witam. W niedziele po przerwie na menstruacje powinnam zaaplikowac nuvaring, niestety pomylilam dni tygodnia i umieściłam krążek w sobotę. Czy w tej sytuacji musze zmieniać teraz noszenie krążka? Czy ma to wpływ na działanie? Z góry dziękuję za odpowiedź

To, że założyła Pani krążek dzień wcześniej nie ma wpływu na jego działanie antykoncepcyjne. Oczywiści powinna Pani teraz zmieniać następne krązki w sobotę. Pozdrawiam