Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania przy depresji?

Dzień dobry. Choruję na depresję, która pojawiła się u mnie dość wcześnie bez żadnego określonego powodu. Czy możliwe jest, że to skutek jakieś innej choroby, i wymaga to np. badań tarczycy albo konsultacji neurologicznej? Pytam, gdyż lekarz wypisał mi leki bez kierowania na dodatkowe badanie.

Witam! Badania laboratoryjne należy robić w trakcie diagnozy i przy długotrwałym leczeniu co pewien czas je kontrolować. Nie należy także zapominać, że nawet wiadomość o zagrożeniu niektórymi chorobami może wywołać stany lękowe i obniżenie nastroju. Zaburzenia emocjonalne rozpoznaje się po wykluczeniu spraw somatycznych. Pozdrawiam W. Łuczkowski.