Czy przez odchudzanie może zaniknąć okres?

Mam 18 lat i ważyłam 65 kg przy wzroście 160 cm. Od ponad 2 miesięcy odchudzam się i moja waga waha się od 59 - 60 kg. Jem bardzo mało, ograniczam się ze słodkościami i bombami kalorycznymi. Pije duże ilości czerwonej herbaty. Niestety w zeszłym miesiącu miałam lekkie krwawienie menstruacyjne, potem 2 dni przerwy i znów krwawienie i tego miesiąca okres mi się spóźnia. Zrobiłam testy ciążowe i wyszły negatywnie, więc chyba to nie ciąża. Niepokoi mnie mój stan. Czytałam, że można pić napar z czarnej malwy na wywołanie okresu, ale nie wiem czy to skuteczne?

Witam,

Zdecydowanie polecam wizytę u ginekologa.

Nie ma sensu martwić się na zapas, lecz jednocześnie nie można bagatelizować sygnałów jakie wysyła Ci ciało. Jak najszybciej skonsultuj się ze specjalistą. Możesz także zadać pytanie w serwisie abcciaza.pl

Ze swojej strony mogą powiedzieć, iż dietom, zwłaszcza restrykcyjnym, może towarzyszyć zanik miesiączki lub zaburzenia w jej występowaniu (zmiana częstości okresu, występowanie plamień etc.).
Zajrzyj na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam