Czy przy takich objawach są wysokie szanse na stwardnienie rozsiane?

Dzien dobry. Od jakiegoś czasu mialam mrowienie w lewej dłoni. Najbardziej to odczuwałam podczas dotykania lub masażu okolicy lewej łopatki. Później przestałam mieć takie objawy. Następnie wróciło to znowu. Za jakiś czas poczułam ból w zyle w lewej nodze i od tego momentu mialam tez mrowienie w lewej stopie, potem od kolana w dół. Wczoraj zauważyłam tez mrowienie w prawej dłoni. Dokucza mi także ból całych pleców. Dostalam skierowanie do neurologa i na badania, jednak terminy są odlegle a ja się bardzo tym stresuje. Proszę o odpowiedź czy przy takich objawach są wysokie szanse na sm?

Witam! Opisane przez Panią objawy najbardziej pasują do zaburzeń nerwicowych. Oczywiście pierwsze sito przy diagnozie różnicowej z SM to rezonans magnetyczny głowy z kontrastem. Proponuję równolegle konsultację w Poradni Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe: profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują odpowiednie postępowanie. Powodzenia W. Łuczkowski.