Czy psycholog pomoże w podjęciu decyzji dot. rozwodu?

Witam jeszcze raz. Niedawno pisałem o swoim problemie. Zona wprowadziła się z powodu napływu kłótni i emocji związanych z wcześniejszym jej podknieciem. Małżonka chce iść od specjalisty by zbadał ja czy nie ma depresji itp. Moje pytanie brzmi czy specjaliści mogę w jakimś stopniu zachęcić do rozwodu.? Lub podpowiedzieć taką opcję?

Witam
Psycholog w zależności od zgłoszonego problemu, stanu psychicznego klienta, jego nastroju podczas sesji ,gotowości do podejmowania określonych decyzji i wreszcie paradygmatu w jakim dany psycholog pracuje podejmuje określone działania terapeutyczne , które wynikają z określonej chwili oraz sytuacji klienta i to klient i jego sprawy decydują o tym, jakie formy terapii podejmuje terapeuta. Proponuję zaproponować żonie wspólne spotkanie z terapeutą i razem podjąć określoną decyzję.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam, warto aby Państwo skorzystali ze wspólnej konsultacji z psychologiem oraz terapii dla par aby wspólnie zastanowić się nad przyszłością oraz możliwościami pracy nad Państwa relacją. Psycholog nie może za nikogo zdecydować i podjąć jakichkolwiek decyzji. Klient może rozważyć z psychologiem wszelkie możliwości i sam decyduje która z nich jest dla niego najbardziej optymalna.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana, rzeczywiście Wasza wspólna wizyta u psychologa może pomóc rozwikłać narastające niechęci, żale lub złości. Prawdopodobnie psycholog będzie podpowiadał pojednanie i wybaczenie sobie nawzajem tego wszystkiego co Was różni. To może pomóc, rozjaśnić sprawę. Czasami warto zwracać się do specjalistów przed podjęciem ważnych decyzji.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl